راهنمای خرید آسیاب؛ چگونه یک آسیاب برقی خوب بخریم؟!

ادویه‌جات و مواد غذایی جامد نیاز به خرد شدن دارند و دستگاه آسیاب برقی می‌تواند بهترین گزینه برای این کار محسوب شود. بسیاری از کاربران با استفاده از دستگاه آسیاب، بخش عمده‌ای از نیازهای روزمره خود را برطرف می‌کنند و نیازی به دستگاه‌های دیگر مثل خردکن ندارند. با توجه به اینکه دستگاه آسیاب برقی، به عنوان یک کالای اساسی یا ضروری برای آشپزخانه شناخته می‌شود، لازم است که در انتخاب و خرید آن نهایت دقت را در نظر بگیرید. این مقاله کاربردی که به عنوان راهنمای خرید آسیاب تهیه شده است، حاوی تمام نکات لازم برای تهیه بهترین و کاربردی‌ترین دستگاه موجود در بازار محصولات خانگی است. پیش از خرید آسیاب برقی لازم است نکات بسیار مهمی را مورد بررسی قرار دهید تا بدانید، هدف شما از خرید این دستگاه دقیقاً چیست.

لازم به ذکر است که شما نباید دستگاه آسیاب برقی را با دستگاه خردکن اشتباه بگیرید. همان‌طور که در ابتدای این مطلب اشاره کردیم، این دستگاه به صورت اختصاصی برای خرد کردن و ریز کردن مواد جامد، مثل ادویه‌جات و دیگر چیزهای خوراکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. راهنمای خرید آسیاب به طور کلی از چندین مرحله مختلف تشکیل شده است که رعایت نکات هر یک از آن‌ها الزامی است. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا در نهایت، بهترین دستگاه آسیاب برقی را به خانه خود ببرید.

راهنمای خرید آسیاب برقی

از جمله نکات مهمی که در راهنمای خرید آسیاب گنجانده شده است و شما به عنوان خریدار باید به آن توجه کنید، مرور اهداف خود بابت خرید این دستگاه برقی است. پیش از آنکه بخواهید یک آسیاب کاربردی و مفید را خریداری کنید، بهتر است بدانید چرا می‌خواهید از قابلیت‌های این دستگاه بهره‌مند شوید.

نخستین گام راهنمای خرید آسیاب، شناسایی و بررسی قابلیت‌ها و ویژگی‌های یک محصول کاربردی است.

دقت داشته باشید که هدف شما از خرید این دستگاه می‌تواند بهترین راهنما برای خرید محصول صحیح و با کیفیت تلقی شود. از طرفی، اگر شما بدانید که برای برطرف کردن چه نیازهایی می‌خواهید یک آسیاب بخرید، احتمالاً با قابلیت‌های یک محصول کاربردی بیشتر ارتباط برقرار می‌کنید و دستتان هم در خرید محصول با کیفیت بازتر خواهد بود.

نخستین گام راهنمای خرید آسیاب، شناسایی و بررسی قابلیت‌ها و ویژگی‌های یک محصول کاربردی است. این بخش که مهم‌ترین و اساسی‌ترین بخش این مقاله را تشکیل می‌دهد، تمامی قابلیت‌های یک محصول با کیفیت را زیر ذره‌بین قرار می‌دهد تا در هنگام خرید، هیچ نکته‌ای از چشمان تیزبین شما جا نماند. برای مثال، پاشنه آشیل محصولات برقی موجود در بازار، موتور آن‌هاست. اگر شما به خوبی در مورد موتور یک آسیاب برقی اطلاعات داشته باشید، می‌توانید از آسیب‌های زودهنگامی که متوجه موتور محصولات برقی می‌شوند، در امان باشید.

در ادامه، به بررسی انواع و اقسام آسیاب‌های برقی موجود در بازار خواهیم پرداخت تا با ویژگی‌ها، قابلیت‌ها، مزایا و معایب هر یک از آن‌ها آشنا شویم. بدیهی است که هر یک از انواع آسیاب‌های موجود در بازار از قابلیت‌های مختلفی تشکیل شده‌اند که در تجربه کاربران نقش متفاوتی را ایفا می‌کنند. در نهایت، برندهای موفق و فعال در بازار محصولات خانگی ایران را با هم به مرور خواهیم نشست تا بدانید، کدام برند خوشنام در این حوزه فعالیت‌ می‌کند.

به این نکته توجه داشته باشید که بدون کسب اطلاعات کامل از زیر و بم یک محصول خانگی نمی‌توان برای خرید آن اقدام کرد. محصولات برقی از حساسیت‌های خاصی برخوردار شده‌اند که باید از آن‌ها مطلع بود. در ادامه با همه ویژگی‌های یک محصول کاربردی آشنا خواهید شد.

یک آسیاب خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

پیش از آن‌که به شناسایی و مرور قابلیت‌های کاربردی و مهم یک دستگاه با کیفیت و بادوام بپردازیم، لازم است تا یک نکته اساسی در مورد قیمت محصولات را مورد واکاوی قرار دهیم. توجه داشته باشید که قیمت محصولات خانگی به هیچ عنوان به منظور کیفیت و دوام بالای آن‌ها نیست و نمی‌توان با تکیه بر این قابلیت، عملکرد محصولات را مورد سنجش قرار داد.

برای مثال، یک آسیاب بسیار گران‌قیمت که در بازار به فروش می‌رسد، هرگز به معنای با کیفیت‌ترین محصول نیست و نمی‌توان با توجه به چنین چیزی، نتیجه‌گیری کرد. از طرفی، محصولات ارزان‌قیمت هم ممکن است که پس از چند هفته استفاده، دچار آسیب‌‎های جبران‌ناپذیر شوند و شما را با هزینه‌های گزاف روبه‌رو کنند.

مهم‌ترین نکته‌ای که همواره باید مورد توجه قرار دهید، این است که هرگز محصولی را با توجه به قیمت آن نسنجید؛ چرا که ممکن است یک برند متفرقه با استفاده از قطعات و تجهیزات بسیار ارزان‌قیمت، برای ساختن و تولید کردن یک محصول اقدام کند. در این شرایط، بدیهی است که قیمت محصول بسیار ارزان خواهد بود و ممکن است که بسیاری از کاربران، آن را به عنوان یک کالای مقرون‌به‌صرفه ارزیابی کنند. حال با توجه به همه این نکات بسیار مهم، وقت آن است که برای خریدی هوشمندانه، وارد مهم‌ترین بخش مقاله راهنمای خرید آسیاب شوید.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید خردکن

آسیاب‌هایی که تیغه‌های استیل و ضد زنگ دارند، از دوام و کیفیت بیشتری برخوردار هستند.

ویژگی شماره یک: تیغه قدرتمند

به جز موتور که به عنوان قلب تپنده محصولات برقی محسوب می‌شود، تیغه هم یکی از اجزای بسیار حیاتی آسیاب برقی است. توجه داشته باشید که بسیاری از آسیاب‌های موجود در بازار از 2 تیغه تشکیل شده‌اند که به صورت مجزا یا پیوسته در داخل کاسه دستگاه قرار گرفته‌اند.

اما نکته مهم در مورد آسیاب‌های کاربردی و با کیفیت در این است که دستگاه‌های خوب و مفید از چندین تیغه مختلف بهره‌مند شده‌اند تا تمام عملیات آسیاب کردن را به نحو احسنت انجام دهند. بنابراین برای خرید یک دستگاه آسیاب کاربردی و با کیفیت لازم است که به تعداد تیغه‌های آن توجه کافی داشته باشید تا قدرتمندترین دستگاه را با خود به خانه ببرید.

همچنین، لازم است که جنس تیغه‌های به کار رفته در آسیاب را مورد بررسی کامل قرار دهید. آسیاب‌هایی که تیغه‌های استیل و ضد زنگ دارند، از دوام و کیفیت بیشتری برخوردار هستند و می‌توانند برای سال‌های متوالی مورد استفاده قرار بگیرند.

توجه کردن به این مسأله، برای کاربرانی که در نواحی مرطوب و استان‌های شمالی زندگی می‌کنند، حائز اهمیت است؛ چرا که تیغه‌های دستگاه در مواجهه با رطوبت و آب‌وهوای شرجی دچار اکسید آهن و آسیب‌های ناشی از رطوبت می‌شوند و ممکن است که در مدت‌ زمان بسیار کوتاهی دچار خرابی و پوسیدگی شوند.

ویژگی شماره 2: بدنه دستگاه

یکی دیگر از عواملی که به صورت مستقیم به کیفیت و دوام آسیاب برقی مربوط می‌شود، جنس بدنه آن است. به صورت کلی، تمامی آسیاب‌های برقی موجود در بازار، بدنه‌‎ای از جنس پلاستیک دارند. البته بستگی دارد که پلاستیک به کار رفته در بدنه دستگاه از چه نوعی باشد. برای مثال، بعضی از آسیاب‌ها دارای بدنه‌ای با جنس پلاستیک ABS هستند و همین موضوع باعث می‌شود که در برابر خط، خش و ضربات مختلف، آسیب‌ناپذیر باشند.

علاوه بر این موضوع، باید به این قضیه هم دقت کرد که بعضی از برندهای متفرقه که در بازار محصولات خانگی فعالیت می‌کنند، اهمیت خاصی به جنس بدنه دستگاه نمی‌دهند و سعی می‌کنند که در نهایت، کالای ارزان‌تری را وارد بازار کنند. از این لحاظ، لازم است که بدنه دستگاه را به خوبی مورد بررسی قرار دهید.

اگر دستگاه‌های آسیاب برقی که بدنه‌ای از جنس ABS دارند را خریداری کنید، می‌توانید روی جعبه دستگاه، عبارت ABS Plastic را مشاهده کنید. البته شما می‌توانید در مورد این قابلیت، از فروشنده هم سؤال کنید تا تمامی اطلاعات لازم را به دست آورید. فراموش نکنید که شما لایق بهترین کیفیت‌ها هستید و نباید کالای بی‌کیفیت به دست شما برسد.

ویژگی شماره 3: محفظه زیر تیغه

یکی دیگر از مهم‌ترین نکاتی که در راهنمای خرید آسیاب باید مورد توجه قرار دهید، بررسی و واکاوی جنس و نوع محفظه زیر تیغه است. همان‌طور که در ابتدای این بخش اشاره کردم، تیغه یکی از مهم‌ترین اجزای آسیاب برقی است و عملیات خرد کردن را به صورت اختصاصی انجام می‌دهد. زمانی که تیغه شروع به خرد کردن انواع مواد جامد و ادویه‌جات می‌کند، مواد خرد شده را به محفظه‌ای منتقل می‌کند که محفظه زیر تیغه نام دارد.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید سبزی خردکن

بسیاری از برندها از استیل ضد زنگ، شیشه و پلاستیک شفاف برای ساخت محفظه زیرتیغه استفاده می‌کنند.
بسیاری از برندها از استیل ضد زنگ، شیشه و پلاستیک شفاف برای ساخت محفظه زیرتیغه استفاده می‌کنند.

محفظه‌های زیر تیغه معمولاً بسته به برندی که تولیدکننده دستگاه است، با توجه به جنس‌های مختلف طراحی و ساخته می‌شوند. نکته مهم اینجاست که شما باید حین استفاده از دستگاه، مقدار مواد خرد شده که در محفظه جمع می‌شوند را مشاهده کنید تا اندازه آن را ارزیابی نمایید.

همان‌طور که گفتیم، جنس محفظه‌های زیر تیغه متفاوت است و بسیاری از برندها از استیل ضد زنگ، شیشه و پلاستیک شفاف برای ساخت این بخش از دستگاه استفاده می‌کنند. راهنمای خرید آسیاب به شما این اطلاعات را می‌دهد که بدانید، محفظه‌های شیشه‌ای یا پلاستیکی شفاف، بهترین گزینه برای مشاهده اندازه مواد خرد شده هستند و بهتر است که دستگاه‌های این‌ مدلی را تهیه و خریداری کنید.

البته ناگفته نماند که بسیاری از کاربران تمایل دارند از دستگاه‌های تماماً استیل استفاده کنند که باز هم انتخاب بسیار خوبی است. این دسته از کاربران می‌توانند از محصولاتی استفاده کنند که محفظه زیر تیغه آن‌ها از جنس استیل ضد زنگ ساخته شده است.

ویژگی شماره 4: لرزه‌گیر

حرکت کردن و لرزش غیر عادی و ناخوشایند دستگاه آسیاب حین فعالیت، یکی از مواردی است که کاربران از آن شکایت داشته‌اند. البته این قضیه هم بسته به برند تولیدکننده قابل حل شدن است و می‌توان بدون تحمل دردسرهای این‌چنینی، از یک کاربری حرفه‌ای نهایت لذت را برد. برای گریز از چنین اتفاقی، کافی است که در حین خرید، لاستیک لرزه‌گیر که زیر دستگاه تعبیه شده است را مورد بررسی قرار دهید.

برندهای مختلف و موفق برای جلوگیری از حرکت کردن و لرزه‌ داشتن بدنه دستگاه، لاستیک‌های مخصوصی را زیر دستگاه تعبیه می‌کنند تا از لرزش آسیاب جلوگیری کنند. این قطعه پلاستیکی محکم باعث می‌شود که بدنه در جای خود بدون حرکت باقی بماند و کاربر، شاهد هیچ حرکت اضافه‌ای از سمت آسیاب نباشد.

ویژگی شماره 5: موتور قدرتمند

به مهم‌ترین بخش دستگاه آسیاب برقی رسیدیم؛ یعنی نوع و توان مصرف موتور دستگاه که با توجه به ویژگی‌های آن می‌توان با قدرت هر چه تمام‌تر، عملیات خرد کردن مواد مختلف را با موفقیت به پایان رساند. موتورهای تعبیه‌ شده در آسیاب‌های کاربردی و خوب از نوع اینورتر (Inverter) هستند تا هیچ خدشه‌ای در حین فعالیت دستگاه به وجود نیاید.

توجه داشته باشید که هر قدر توان مصرفی دستگاه بیشتر باشد، آن محصول می‌تواند فعالیت قدرتمندتری داشته باشد. برای مثال، توان مصرفی یک آسیاب برقی به صورت متوسط بین 150 تا 300 وات است. البته باید توجه داشته باشید که هر قدر توان مصرفی دستگاه بالاتر برود، مصرف انرژی برق آن هم بالاتر خواهد بود و در نهایت، هزینه برق مصرفی افزایش خواهد یافت.

به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که آسیاب‌های با توان مصرفی زیر 250 وات از جمله محصولات کم‌توان و بی‌کیفیت محسوب می‌شوند که از خرید آن‌ها باید خودداری کرد. البته فراموش نکنید که برندهای متفرقه و کم‌کیفیت با ربط دادن توان مصرفی پایین دستگاه به مصرف بهینه انرژی، قصد دارند که کاربران را حین خرید محصول، به اصطلاح گول بزنند تا کالای بی‌کیفیت خود را بفروشند.

ویژگی شماره 6: سرعت دستگاه

مهم‌ترین نکات راهنمای خرید آسیاب در این بخش وجود دارد و لازم است که تمام این موارد مهم را در مورد سرعت دستگاه آسیاب در نظر داشته باشید. پیش از هر چیز به این قضیه توجه کنید که هر قدر سرعت دستگاه بالاتر باشد، موتور آن سریع‌تر داغ می‌کند و از آن‌جایی که بسیاری از آسیاب‌های برقی از فن موتور برخوردار نشده‌اند، باید در انتظار سوختن یا نیم‌سوز شدن موتور بود. از طرفی، بالا بودن سرعت دستگاه به هیچ عنوان به معنای عملکرد بالای آن نیست و نمی‌توان با توجه به چنین قابلیتی، روی عملکرد و کاربری حرفه‌ای آسیاب حساب خاصی باز کرد.

اگر شما از آن دسته کاربرانی هستید که روی سرعت دستگاه حساسیت ویژه‌ای دارید و می‌خواهید که عملیات آسیاب کردن مواد مختلف با سرعت بسیار بالا صورت گیرد، لازم است بدانید برای جلوگیری از داغ شدن و بروز حرارت به موتور، بهتر است که هر 30 ثانیه، دستگاه را خاموش کنید.

با این اوصاف، سرعت شما در آسیاب کردن مواد مختلف کاهش خواهد یافت، چرا که شما باید برای جلوگیری از بروز حرارت، دستگاه را به مدت 30 ثانیه خاموش نموده‌اید. به هر حال توصیه راهنمای خرید آسیاب به شما کاربر عزیز این است که از دستگاه‌های با سرعت متوسط استفاده کنید تا همه ‌چیز در تعادل قرار داشته باشد.

ویژگی شماره 7: ظرفیت آسیاب

ظرفیت دستگاه‌های آسیاب برقی به صورت مستقیم به میزان مصرف شما بستگی دارد. برای مثال، اگر شما یک خانواده پرجمعیت هستید که میزان مصرف شما در حوزه ادویه‌جات یا مواد غذایی دیگر بسیار زیاد است، بهتر است که بالاترین ظرفیت ممکن را انتخاب کنید و از کاربری حرفه‌ای آن بهره‌مند شوید. اگر هم مصرف شما چندان زیاد نیست، هیچ نیازی به خرج کردن هزینه بیشتر نیست و می‌توانید با یک انتخاب هوشمندانه، بهترین کالا را با خود به خانه بیاورید. به صورت کلی، ظرفیت و گنجایش دستگاه آسیاب با توجه به وزن محفظه و کاسه آن و با واحد گرم ارزیابی می‌شود.

ویژگی شماره 8: میزان صدای تولید شده توسط دستگاه

توجه به این میزان صدایی که توسط دستگاه آسیاب تولید می‌شود، بسیار مهم است. یکی از نکات راهنمای خرید آسیاب، این است که شما باید حین خرید محصول، از فروشنده بخواهید که دستگاه را پیش روی شما روشن و آن را به اصطلاح تست کند. توجه کنید که بعضی از دستگاه‌هایی که توسط برندهای متفرقه ساخته می‌شوند، به علت برخورداری از قطعات ضعیف و نامناسب، باعث تولید صداهای بسیار ناخوشایند حین فعالیت خواهند شد.

 ویژگی شماره 9: ایمنی دستگاه

یکی از حساس‌ترین موارد که در راهنمای خرید آسیاب باید به آن توجه کرد، بررسی قفل کودک و میزان ایمنی دستگاه است. به طور کلی، به دلیل این که کودکان همیشه در مواجهه با دستگاه‌های برقی کنجکاو هستند، باید دسترسی آن‌ها به محصولات برقی را کنترل و محدود کرد. به همین دلیل، بهتر است که حین خریداری کردن آسیاب برقی، حتماً به قابلیت قفل کودک آن توجه کنید و مطمئن شوید که دستگاه در حین قفل شدن به هیچ عنوان در دسترس کودک قرار نخواهد گرفت.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید گوشت کوب برقی

بعضی از مدل‌های پیشرفته‌تر آسیاب‌های برقی از سیستم خاموش‌شونده خودکار ساخته شده‌اند.

از طرفی، مسأله امنیت دستگاه تنها به دسترسی کودکان محدود نمی‌شود. بسیاری از کاربران حین کار کردن با دستگاه آسیاب برقی دچار سانحه یا آسیب شده‌اند که به دلیل عدم امنیت کافی دستگاه بوده است. برای مثال، بعضی از مدل‌های پیشرفته‌تر آسیاب‌های برقی از سیستم خاموش‌شونده خودکار ساخته شده‌اند که در حین فعالیت و بروز اتفاقات فنی، به صورت خودکار خاموش می‌شود تا هیچ آسیبی به بدنه دستگاه و کاربر وارد نشود.

ویژگی شماره 10: اندازه سیم برق

توجه به اندازه و طول سیم برق آسیاب برقی بسیار مهم است. ممکن است شما بخواهید در محیطی نسبتاً بزرگ مشغول به فعالیت و کار کردن با دستگاه بشوید. در این شرایط لازم است که سیم دستگاه در حدی طویل و دراز باشد که هیچ مشکلی حین کار کردن با دستگاه پیش نیاید. همچنین، از میزان استحکام و انعطاف سیم آسیاب برقی اطمینان حاصل کنید تا همه‌ چیز در ایده‌آل‌ترین حالت خود وجود داشته باشد.

ویژگی شماره 11: قابلیت شست‌وشوی قطعات

برای اینکه بتوانید از یک دستگاه تمیز و به دور از آلودگی‌های مختلف بهره‌مند شوید، لازم است که قابلیت شست‌وشوی قطعات آن را مورد بررسی قرار دهید. بسیاری از محصولات موجود در بازار قابلیت شست‌وشو را در اختیار کاربران قرار می‌دهند و کاربر می‌تواند پس از جداسازی قطعات (به جز موتور) آن‎ها را شست‌‍وشو قرار کند.

البته دقت داشته باشید که برای شست‌وشوی قطعات مهم دستگاه مثل تیغه و محفظه زیر تیغه، باید به جنس آن‌ها هم توجه خاصی کنید. اگر تیغه و محفظه زیر تیغه از جنس استیل ضد زنگ هستند، می‌توانید آن‌ها را مورد شست‌وشو قرار دهید.

ممکن است که بعضی از آسیاب‌ها امکان شست‌وشوی قطعات را در اختیار کاربران قرار دهند، اما ساختار تیغه‌ها و محفظه زیر تیغه آن‌ها از جنس آهن معمولی باشد. در این صورت شک نداشته باشید که پس از مدتی کوتاه، این قطعات دچار اکسید آهن می‌شوند و باید آن‌ها را تعویض کرد. نکته مهم راهنمای خرید آسیاب همینجا مطرح می‌شود که کاربران باید تمامی جوانب را حین خرید محصول در نظر داشته باشند.

ویژگی شمار 12: گارانتی و خدمات پس از فروش

توجه به گارانتی قطعات و خدمات پس از فروش، از جمله نکات مهم راهنمای خرید آسیاب و تمامی محصولات برقی محسوب می‌شود. در هنگام خرید دستگاه آسیاب، اگر می‌خواهید به ویژگی گارانتی آن توجه داشته باشید، فراموش نکنید که میزان گارانتی را برای قطعات مهمی مثل موتور و تیغه‌ها مورد بررسی قرار دهید. همچنین اگر محصول دارای خدمات پس از فروش است، بررسی کنید که مدت‌ زمان این خدمات تا چند وقت است و این خدمات شامل چه چیزها و چه قطعاتی از دستگاه می‌شوند.

ویژگی نهایی: اندازه قیمت

بدیهی است که هر قدر برند تولیدکننده محصول معروف‌تر باشد، قیمت کالا هم گران‌تر خواهد بود. اما حالا که با قابلیت‌های مهم یک محصول کاربردی و حرفه‌ای آشنا شده‌اید، احتمالاً به خوبی می‌دانید که یک محصول با چندین آپشن و قابلیت مهم، توانایی آن را دارد که بهترین خدمات را به کاربران ارائه کند.

اگر کاربر بخواهد صرفاً با توجه میزان قیمت یک محصول اقدام به خرید آن کند، کاری بس بیهوده انجام داده است، زیرا برای بهره‌مندی از کالاهای پیشرفته‌تر باید هزینه بیشتری کرد.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید همزن

توجه به گارانتی قطعات و خدمات پس از فروش، از جمله نکات مهم راهنمای خرید آسیاب و تمامی محصولات برقی محسوب می‌شود.
توجه به گارانتی قطعات و خدمات پس از فروش، از جمله نکات مهم راهنمای خرید آسیاب و تمامی محصولات برقی محسوب می‌شود.

بررسی انواع آسیاب در بازار

  • آسیاب دوکاره: این مدل از آسیاب‌های موجود در بازار تنها برای خرد کردن ادویه‌جات و مواد غذایی محدود به کار گرفته می‌شوند و نمی‌توان انتظار کارایی بیشتر از این را از آن‌ها داشت.
  • آسیاب چندکاره: بسیاری از کاربران تمایل دارند تا از یک دستگاه آسیاب با کارایی‌های مختلف بهره‌مند شوند. برای مثال، آسیاب‌های چند کاره علاوه بر کارایی‌هایی که آسیاب دوکاره دارد، می‌تواند قهوه و مواد خوراکی نرم مختلف را هم خرد کند.

معرفی برندهای موفق و فعال در بازار

  • برند کره‌ای کیپ
  • برند فرانسوی مولینکس
  • برند خارجی هاردستون
  • برند ایرانی پارس خزر
  • برند خارجی گوسونیک

مقاله‌ای که در خدمت شما قرار گرفت، به صورت اختصاصی در رابطه با راهنمای خرید آسیاب تهیه شده بود تا تمام نکات مربوط به خریدی هوشمندانه در اختیار شما قرار گیرد.

در ابتدای این مطلب به تمامی نکات پیش از خرید دستگاه (از جمله تعیین هدف و بررسی انتظارات و خواسته‌ها) پرداختیم و در ادامه، تمامی قابلیت‌های مهم یک دستگاه را زیر ذره‌بین قرار دادیم. همچنین، به انواع آسیاب‌‌های موجود در بازار پرداختیم و در نهایت، چند برند موفق و فعال در بازار را به شما معرفی کردیم. امید است که راهنمای خرید آسیاب به بهترین شکل ممکن مورد استفاده شما کاربران عزیز قرار گیرد.

منبع +++

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.